O mně

O mně

V roce 2007 jsem začala blogovat a v roce 2011 jsem si koupila svoji první zrcadlovku. Od té doby více či méně fotím a více či méně píšu – blogy, které jsem vystřídala už ani nespočítám a spousta mojí práce skončila v propadlišti internetu. Aktuálně píšu na adrese Listomolka.cz a věnuju se lehké žurnalistice. Deníčkové zápisky se snažím držet striktně v papírovém zápisníku, ale holt se to místy trochu prolíná 🙂

Moje fotografie začínala v jihomoravské krajině a pokračovala tichým obdivem dokumentárních a street fotografů. Nakonec byl obdiv tak silný, že jsem vzala foťák a začala street fotografii zkoušet taky. Aktuálně fotím podle nálady zrovna to téma, které mi zrovna dělá větší radost. Několikrát jsem se snažila udělat ze sebe fotografa jednoho žánru, ale zatím bezúspěšně. Říkám si, že moje projekty asi budou potřebovat obojí – jak krajinu, tak street.

Čím fotím

Začala jsem s Nikonem a po krátké zkušenosti se značkou Panasonic jsem zakotvila u fototechniky Fujifilm. Líbí se mi, že mají dostatečný výběr objektivů a celkově jde vybrat tak, aby sestava nebyla velká a těžká. Dříve jsem bojovala především s váhou fotoaparátu a s (ne)chutí nosit výbavu s sebou. Proto jsem vybírala tak, aby mě neomezovala velikost, ani kvalita.

Tělo:
Fujifilm X-S10


Objektivy:
Fujifilm 10-24 f4
Fujifilm 55-200 3,5-4,8

Fujifilm 60 mm f2,4
Fujifilm 35 mm f1,4
Fujifilm 18 mm f2

Fujifilm X100F (hlavně na street focení)